اعزام سه فروند از پیشرفته ترین هواپیماهای جاسوسی آمریکا به سوریه برای استراق سمع

[ad_1]

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، منابع خبری از اعزام سه فروند از پیشرفته ترین هواپیماهای جاسوسی آمریکا در نزدیک سوریه خبر دادند.

به نوشته «هاآرتص» همزمان با افزایش تنش بین آمریکا و سوریه، ارتش آمریکا در حال جمع آوری اطلاعات از سوریه با کمک هواپیماهای ویژه است.

بر این اساس، اینک سه فروند از پیشرفته‌ترین هواپیماهای تجسسی در صنایع هوایی آمریکا از هفته گذشته تاکنون در نزدیکی سواحل سوریه در حال جمع آوری اطلاعات هستند.

هاآرتص که منبع خود را وبگاه «اوی‌‌ایشنیست» اعلام کرده، نوشت که آمریکا دو هواپیمای «آر سی-135» و یک هواپیمای گشت دریایی «پوسایدون-8» نیروی دریایی خود را که  استراق سمع  می‌کنند و مکان دقیق امواج و پیام‌های مخابراتی و راداری دشمن را تعین کنند به منطقه اعزام کرده و آن‌ها روزانه ساعت‌ها به انجانم ماموریت مشغولند.

 یک فروند هواپیمای گشت دریایی پی-8 پوسایدن در دهم سپتامبر 2016 که در حال گشتزنی در 13 مایلی آب های سرزمینی ایران در خلیج فارس بوده است از سوی نیروی‌های مسلح ایران هشدار دریافت می نماید.

 به گفته مقام‌های نظامی آمریکا علت پرواز هواپیمای نامبرده در این محدوده آزمایش میزان تحریک پذیری نیروهای ایران و عملکرد آن‌ها به لحاظ ایمنی و حرفه‌ای بوده است.

انتهای پیام/

 

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *