اعلام «روز خشم» برای همبستگی با مسجدالاقصی و قدس

[ad_1]

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، گروه‌‌های مختلف فلسطینی در اعلام همبستگی با مسجدالاقصی و قدس چهارشنبه (امروز) را روز خشم اعلام کردند و خواستار ادامه تحصن‌ها در مقابل ورودی‌های مسجدالاقصی و اراضی اشغالی فلسطین شدند.

بر اساس گزارش وبگاه «فلسطین‌الیوم»، بلندگوهای مساجد قدس از همه مردم خواستند به سمت مسجدالاقصی بروند و با تحصن در برابر درهای ورودی، به تدابیر امنیتی ایجاد شده اخیر مانند گیت‌های کنترل تردد و تفتیش‌ها اعتراض کنند.

صدها نفر از اهالی قدس بامداد امروز برای ادای نماز صبح در مسجدالاقصی راهی این مسجد شدند اما رژیم صهیونیستی با بستن کامل این مسجد و ایجاد ایست‌های بازرسی در ورودی‌هایش ، اجازه ورود به مردم را ندادند. مردم نماز خود را در اطراق مسجدالاقصی اقامه کردند.

در همین راستا گروه های مختلف فلسطینی خواستار برگزاری تظاهرات در کرانه باختری شدند. جنبش‌های جهاد اسلامی و حماس در این راستا اعلام کردند: ملتمان را به بسیج و آماده‌باش عمومی در دفاع از مسجدالاقصی و تشدید انتفاضه و نیز تظاهرات گسترده در سرتا سر فلسطین علیه اقدامات دشمن صهیونیستی و نیز تجدید تعهد یاری مسجدالاقصی دعوت می‌کنیم .

جنبش فتح نیز نیز به برگزاری تظاهرات روز خشم در ساعت 12 ظهر امروز (به وقت محلی) در رام‌الله و قلندیا فراخواند.

رژیم صهیونیستی دیشب به صدها فلسطینی را در باب‌الاسباط قدس و در هنگام نماز عشاء حمله کردند. در این اقدام سرکوبگرانه بیش از 70 فلسطینی با گلوله جنگی و بمب‌های صوتی و غیره مجروح شدند.

یی از مجروحان «شیخ عکرمه صبری» خطیب مسجدالاقصی بود که به بیمارستان منتقل شد.

انتهای پیام/م

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *