برنامه‌های فرهنگی ایران برای ۵۰ هزار سوری در ایام ماه رمضان+فیلم

[ad_1]

خبرگزاری فارس- راهبرد فرهنگ: چند سال است که تازیانه‌های بی‌رحم جنگ روزاروز بر تن و جان مردم سوریه می‌نشیند. تازیانه‌هایی که حاصل آن زخم‌های کم و بیش عمیق بر روح ملتی است که با تمام توانش ایستاده و مقاوت کرده است. زخم‌هایی که حالا بعد از گذشت شش سال دارد تبدیل به زخم‌هایی عمیق و قدیمی می‌شود که التیام آن‌ها شاید سال‌ها زمان ببرد.

کودکان و نوجوانان معصوم سوری بیش از همه از این جنگ خانمان‌سوز رنج کشیده‌اند. کودکانی که در این سال‌ها با زنگ مسلسل و تفنگ از خواب بیدار شده‌اند و با سوت توپ و خمپاره به خواب رفته‌اند. کودکانی که بسیاری از آنان پدران خود را از دست داده‌اند و آواره شده‌اند و رفته‌رفته بزرگ شده‌اند و خود را در میانۀ حربی دیده‌اند که با طراحی آمریکا و نفت سعودی و جان عده‌ای مسلمان‌نمای تکفیری به پا شده است.

مرکز اوج کودک و نوجوان برای التیامِ بخشی از دردهای کودکان و نوجوانان سوری و خانواده‌های آن ها، در شب‌های ماه مبارک رمضان امسال برنامه‌هایی را در 5 نقطۀ کشور سوریه طراحی و اجرا کرد.

این برنامه‌ها در مجموع به مدت 26 شب در زینبیه، حمص، نبل، الزهرا و حلب با محوریت فعالیت‌های قرآنی برگزار شد. شور و نشاط کودکان و نوجوانان سوری و خانواده‌های آن‌ها و حضور فعال و شاداب آن‌ها در این برنامه‌ها نشان از موفقیت برنامه‌ها داشت.

در مجموع برگزاری مراسم، بیش از 50 هزار زن و مرد و پیر و جوان از شیعه و سنی و علوی و مسیحی در 5 شهر محل برگزاری برنامه حاضر شدند. برنامه‌هایی که تماما توسط عوامل سوری برگزار می‌شد و ایرانی‌ها فقط در طراحی و مدیریت آن به برادران و خواهران سوری خود کمک کردند. 

انتهای پیام/و

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *