برگزاری ویژه برنامه شهادت امام جعفر صادق (ع) در امامزاده‌های صالح و سلطان مطهر استان تهران

[ad_1]

حجت‌الاسلام والمسلمین سیدکاظم موسوی متقی در گفت‌وگو با خبرنگار گروه جامعه خبرگزاری فارس، درباره مهمترین ویژه برنامه‌های شهادت امام جعفر صادق (ع) در بقاع متبرکه و امامزادگان کشور، گفت: معمولاً در ویژه برنامه‌های شهادت اهل بیت در بیشتر بقاع و امامزادگان برنامه اجرا خواهد شد.

وی با بین اینکه در بین 1500 تا 2000 بقعه متبرکه و امامزادگان با توجه به ابلاغیه نماینده ولی فقیه و رئیس سازمان اوقاف و امور خیریه در زمینه پاسداشت و گرامیداشت ایام ولادت و شهادت اهل بیت (ع) باید ویژه برنامه‌ای در شأن آنان در این مراکز برگزار شود، افزود: ویژه برنامه شهادت امام جعفر صادق (ع) در شب شهادت و روز شهادت امام ششم شیعیان با حضور سخنرانان و مداحان در سراسر کشور برگزار می‌شود.

مدیر کل فرهنگی سازمان اوقاف، تصریح کرد: در برخی بقاع متبرکه در شب شهادت و روز شهادت دسته‌های عزاداری برپا و به سینه‌زنی می‌پردازند ضمن اینکه این ویژه برنامه در امامزاده صالح هم به صورت ویژه برگزار می‌شود.

وی تصریح کرد: در چند سال اخیر هیأت‌های عزاداری در بقاع متبرکه و امامزادگان به عزاداری می‌پردازند و کاروان‌های عزا هم در برخی امامزادگان و بقاع متبرکه به راه می‌افتد.

موسوی متقی، خاطرنشان کرد: این کاروان‌های عزاداری در روز شهادت امام جعفر صادق (ع) عزاداری خود را از ساعت 10 صبح آغاز کرده و برنامه را به بقاع متبرکه و امامزادگان ختم می‌کنند و سپس نماز جماعت برگزار شده و در برخی بقاع و امامزادگان سفره‌های اطعام با کمک خیرین برپا می‌شود.

وی گفت: بقاع متبرکه و امامزادگان در کل کشور دارای مرکز فرهنگی و هیأت امنا بوده و مجری برنامه هستند و با توجه به ویژه برنامه‌های خاص برنامه‌ریزی‌های لازم در این خصوص صورت می‌گیرد.

انتهای پیام/

[ad_2]

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *