بودجه نظامی هنگفت «سنا» برای فعالیت‌های موشکی رژیم صهیونیستی

[ad_1]

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، کمیته امور مسلح مجلس سنای آمریکا ساعات پایانی روز گذشته (پنجشنبه) 705 میلیون دلار بودجه برای همکاری نظامی در زمینه برنامه پدافند موشکی رژیم صهیونیستی درنظر گرفت.

این کمیته در پیش‌نویس بودجه دفاعی ملی آمریکا برای سال 2018، مبلغ 268.5 میلیون دلار جهت توسعه، تحقیقات، آزمایش و ارزیابی «سیستم‌های دفاعی موشکی چندگانه» رژیم صهیونیستی و 290 میلیون دلار نیز برای کمک به خرید آنها توسط این رژیم لحاظ کرد.

به نوشته وبگاه شبکه خبری «راشاتودی» این رقم به میزان 588 میلیون دلار بیشتر از بودجه‌ای است که دولت «دونالد ترامپ» رئیس جمهور ایالات متحده از قانونگذاران آمریکایی برای افزایش حمایت نظامی از اسرائیل درخواست کرده بود.

کمیته امور عمومی اسرائیل-آمریکا «آیپک» نیز ضمن استقبال از این افزایش هنگفت در حمایت نظامی از رژیم صهیونیستی، گفت سامانه‌های پدافند موشکی که می‌توانند از این رقم سود ببرند شامل «گنبد آهنین»، «فلاخن داوود» و «پیکان» می‌شود.

بودجه پیشنهادی سنا برای حمایت‌های نظامی از اسرائیل در سال 2018 همچنین به میزان 105 میلیون دلار از رقمی که در سال گذشته تصویب کرده بود، بیشتر است.

این در حالی است که آمریکا و رژیم صهیونیستی پیشتر در تاریخ 24 شهریور 96، بزرگترین قرارداد حمایت نظامی به ارزش 38 میلیارد دلار طی یک دهه آینده را امضا کردند. (جزئیات بیشتر)

انتهای پیام/خ

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *