رزمایش روی نقشه ناهمتراز ولایت 96 در دافوس ارتش آغاز شد

[ad_1]

به گزارش خبرگزاری فارس، صبح امروز، رزمایش روی نقشه ناهمتراز ولایت 96 به صورت دو طرفه و کنترل شده با هدف ورزیده شدن دانشجویان دانشگاه فرماندهی و ستاد ارتش درخصوص وظایف فرماندهی وستاد در محیط عملیاتی ناهمتراز آغاز شد.

امیر حسین ولیوند فرمانده دافوس آجا گفت: در این رزمایش کاربرد اصول تاکتیکی و ستادی با اجرای کار عملی توسط دانشجویان در نقش فرمانده و ستاد گروه‌های رزمی مشترک ناهمتراز تمرین می شود.

وی در ادامه گفت: رزمایش روی نقشه، حقیقی ترین طریقه نمایش و آشنایی با رزم را به وجود می آورد و برای تمرین در مورد آموزش های قبلی به منظور به وجود آوردن جنبه حقیقی عملیات نظامی وتقویت اعمال برآورد واتخاذ تصمیم برای افسران بسیار مناسب است.

ولی‌وند افزود: این رزمایش یک عملیات مشترک و در سطح فرماندهی مشترک با حضور عناصری از نیروهای سه گانه ارتش و قرارگاه پدافند هوایی و در قالب دو گروه رزمی مشترک ناهمتراز و نیروی یگانه مستقل ویک یگان متجاوز به مدت 5 روز در دافوس آجا برگزار خواهد شد.

فرمانده دافوس با اشاره به اهمیت آشنایی دانشجویان با نحوه فرماندهی و وظایف ستادی در طراحی و هدایت جنگ ها گفت: ما در برنامه های آموزشی دافوس انواع مختلفی از رزمایش ها از جمله رزمایش کلاسیک، آبخاکی و ناهمتراز را طرح ریزی و اجرا می کنیم.

انتهای پیام/

[ad_2]

لینک منبع

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *