هشدار چین به هند برای خروج نظامیان هندی از منطقه مرزی مشترک

[ad_1]

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، چین از هند خواست به مرز میان دو کشور احترام بگذارد و نیروهای خود را از بخش متعلق به چین در سیکیم خارج کند.

به نوشته روزنامه گلوبال تایمز، لو کانگ سخنگوی وزارت خارجه چین گفت هند باید نیروهایش را از این منطقه خارج کند و به بخش متعلق به هند بازگرداند. وی تاکید کرد احترام به مرز مشترک دو کشور می‌تواند بنای گفت وگوی معنادار میان چین و هند بیانجامد.

سخنگوی وزیر خارجه چین در کنفرانس خبری عکس‌هایی نشان داد که در آن نیروهای مرزی هند دیده می‌شوند که با عبور از از مرزی که دو طرف به رسمیت می‌شناسند، وارد بخش متعلق به چین شده‌اند.

لو کانگ تاکید کرد، ارتش هند باید درس‌های تاریخی با به یاد بیاورد و از آن‌ها بیاموزد. وی تاکید کرد مسیر دیپلماتیک برای گفت‌وگوی دو کشور در این زمینه حد و مرز ندارد.

سیکیم منطقه‌ای مرزی میان دو کشور چین و هند است که به دلیل اختلافات درباره آن دو کشور یک بار در دهه 60 میلادی وارد جنگ شدند و از آن به بعد هم گفت‌وگوها در این زمینه هیچ نتیجه‌ای نداشته است.

از آنجایی‌که سیکیم به ناحیه خودمختار تبت نزدیک است، چین نگرانی هایی از بابت فعالان تبتی در این منطقه دارد که همین مساله به بالا رفتن حساسیت پکن نسبت به آن می‌انجامد.

انتهای پیام/

 

 

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *