گرانفروشی گوشت در فروشگاه‌های زنجیره‌ای/ قرار بود گوشت وارداتی را ۳۱ هزار تومان بفروشند

[ad_1]

منصور پوریان در گفت‌وگو با خبرنگار کشاورزی خبرگزاری فارس، در مورد آخرین وضعیت عرضه گوشت بازار و تعادل قیمت اظهار داشت: اکنون دام به صورت انبوه در بازار عرضه می‌شود اما تقاضا برای آن به دلیل قیمت بالا وجود ندارد. 

وی تصریح کرد: با شروع تعطیلات در هفته اخیر قیمت کمی کاهش داشته، دام زنده در کشتارگاه به 14 هزار تومان رسیده و لاشه کشتار شده 32 هزار و 500 تومان عرضه شده است.

پوریان همچنین به واردات انبوه لاشه تازه گوسفندی از کشورهای شمالی و استرالیایی اشاره کرد و خبر داد: دام وارد شده از ارمنستان، گرجستان و کمی هم قرقیزستان به قیمت 29 هزار تومان در هر کیلو تحویل شرکت پشتیبانی امور دام و شرکت‌های بسته‌بندی می‌شود اما قیمت لاشه وارداتی از استرالیا کیلویی 33 هزار تومان است.

وی با انتقاد از عدم نظارت بر قیمت‌ها در سطح فروشگاه‌های زنجیره‌ای تصریح کرد: قرار بر این بود که بخشی از گوشت‌های وارداتی 29 هزار تومانی 31 هزار و 500 تومان عرضه شود اما متاسفانه شاهدیم که همین گوشت‌ها با قیمت 36 تا 39هزار تومان فروخته می‌شود.

پوریان ادامه داد:‌ حتی هفته گذشته همین فروشگاه‌های زنجیره‌ای گوشت را تا حدود 40 و چندهزار تومان عرضه کردند و باید از سازمان‌های نظارتی مانند تعزیرات و سازمان حمایت پرسید چرا با این موضوع برخورد نمی‌کنند.

رئیس شورای تامین دام زنده خاطرنشان کرد: انتظار می‌رود با افزایش عرضه شاهد کاهش قیمت گوشت گوسفندی در هفته پیش رو باشیم.

به گزارش خبرنگار فارسی طی یکی دو ماه اخیر قیمت گوشت گوسفندی در بازار تا کیلویی 50 هزار تومن هم رسید که با ورود شرکت پشتیبانی امور دام و واردات گوشت تازه از کشورهای اوراسیا و عرضه گوشت دولتی قیمت را کمی کاهش یافت.

هم اکنون قیمت هر کیلو شقه گوسفندی در بازار 38 تا 39 هزار تومان عرضه می‌شود.

انتهای پیام/م

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *